BANTLI BLANŞÖR-SOĞUTMALAR

10.000 kg/saat `e kadar kapasiteli modeller

Bantlı Blanşör Soğutma

(Su spreyli ve/veya buharlı haşlama; hava+su spreyli soğutma)

Bantlı Blanşör-Soğutma makinalarımız özellikle donmuş gıda üretimi için uygun olup, haşlama kısmında kademeli ısı uygulaması ve aynı gövde içinde sunulan soğutma sistemine sahiptirler. Son derece hijyeniktirler ve mikrobiyoloji sorunu yoktur. Soğutma kısmında hava fanlarıyla suyun soğutma kapasitesi arttırılarak su tüketimi azalır. Hava+Su ile soğutma yapıldığında 15-18C derece ürün çıkarılabilmektedir. Hava+Çiller suyu ile soğutma yapıldığında ise 10-11C derece ürün çıkışı sağlanabilmektedir. İyi soğutulmuş ürün IQF şoklayıcı tünelin kapasitesini ve verimini arttırır. Haşlama ve Soğutma kısmı arasında oluşan su perdesi ile soğutma kısmına buhar geçişi minimuma inmektedir.

Bant, kenarları korkuluklu, çekiş noktalarından boydan boya paslanmaz sac takviyeli, PP plastik modüllerin araları paslanmaz çubuk bağlantılı, yüksek açıklıklı özel blanşör uygulaması bantıdır.

Haşlama kısmında hijyenik paslanmaz çelik pompalar ile su devirdaim edilerek, özel nozullarla ürün üstüne spreylenmektedir. Haşlama kısmındaki her aşama için oransal buhar kontrolleri ile direk buhar enjektesi su içerisine yapılmakta aynı zamanda ortama da direk buhar enjektesi oransal olarak yapılabilmektedir. Pano kapağında her aşamanın dijital göstergeli PID tipi sıcaklık kontrolörleri bulunmaktadır. Haşlama süresi 90sn. ile 4dak. arasında kademesiz ayarlanabilir. Makina PLC kontrollüdür. Harici bir elektriksel kontrol kabinine sahiptir.

Su dolum, seviye, su tamamlama, bant yıkama, sıcaklık kontrolleri, çalıştırma, ayarlanabilir bant hızı ve Haşlama süresi vb. tamamen PLC kontrollü olarak yapılmaktadır. Makinanın bant altına, tank içlerine girip rahatlıkla temiz yapılabilecek şekilde menhol kapakları mevcuttur. Dolayısıyla bu özelliği sayesinde mikrobiyoloji problemi yoktur, son derece hijyeniktir.

Bantlı Blanşör Soğutma Model. TBBC02.100  (10,000 kg/saat`e kadar bezelye kapasiteli) Bant genişlik:2265mm 2soğutma modu (hava, su veya çiller suyu); 3haşlama modu (su, buhar, su ve buhar); şelaleli besleme

Bantlı Blanşör Soğutma Model. TBBC01.075  (7,500 kg/saat`e kadar bezelye kapasiteli) Bant genişlik:1790mm 2soğutma modu (hava, su veya çiller suyu); 3haşlama modu (su, buhar, su ve buhar); standart bant üstüne besleme

Standart besleme kısımlı makinada, ürün bant üstüne direk olarak opsiyonel bir Sarsak ile beslenebilir.

Şelale beslemeli makinada, ürün şelale kısmına opsiyonel bir sarsak ile beslenebilir. Şelaleli besleme kısmı ön-ısıtma da yapmaktadır.

Çok aşamalı haşlama kısımları sıcaklık kontrolleri. 3haşlama modu (su, buhar, su ve buhar)

Hava emişi nem/damla tutucuları

Özel blanşör bantı

Airfoil (uçak kanatçıklı) Radyal emiş fanları

Elektriksel Kontrol Kabini

Küçük ve orta ölçekli üretimler için ekonomik yatırım maliyetli Bantlı Blanşör ve Soğutmalar

Bantlı Blanşör

Model. TBB01  

Her tür ürünün ve özellikle yapraksı sebzelerin haşlanması için uygundur. Sıcak su blanşörü veya Buhar blanşörü olarak kullanılabilmektedir. 1 ton/saat yapraksı üründen 3,5 ton/saat taneli ürüne kadar kapasiteli olarak imal edilebilir. Blanşör içinde "Ürün Taşıyıcı Bant" ve "Ürün Batırıcı Bant" olmak üzere iki bant çalışır. Tamamen AISI 304 kalite paslanmaz çelik malzemeden olup, isteğe bağlı olarak ıslak kısımlar AISI 316 kalite paslanmaz çelikten imal edilebilir. Proses süresi 75sn. ila 4dak. arası.

2 çeşit haşlama modu (Su banyosu ve Buhar)

Elektronik Hız kontrolü

Blanşörün hemen çıkış kısmında bulunur ve sürekli taze suyu, haşlanmış ürünün üzerinden spreyleyerek soğutulmasını sağlar. Bant plastik modüler veya paslanmaz tel örgü olabilir. Hız ayarı mekanik olarak kademesiz yapılabilmektedir. Tamamen AISI 304 paslanmaz çelik malzemedendir. 

Elektronik sıcaklık kontrolü

Soğutma Bantı

Model. TCB01  

Paslanmaz tel örgü veya plastik modüler bant

Opsiyonel oransal buhar besleme

Opsiyonel Bant kaldırma mekanizması (hijyenik temizlik için)